معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از چگونگی نحوه اعزام سربازان معلم خبر داد و گفت: به تمامی مشمولان سرباز معلم ابلاغ می‌شود که خود را در تاریخ ۱۹ تیرماه به معاونت وظیفه عمومی استان معرفی کنند.
هوشنگ زندی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  کنکوری ارشد دکترا به نقل از فارس در کرمانشاه با اشاره به مراجعه حضوری و تماس تلفنی مکرر مشمولان طرح سرباز معلم‌، درباره نحوه اعزام آن‌ها به خدمت سربازی، اظهار داشت: از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا و ستاد‌کل نیروهای مسلح چگونگی نحوه اعزام سربازان معلم اعلام شده است.

وی ادامه داد: این قبیل مشمولان در تاریخ ۱۹ تیرماه سال‌جاری همراه سایر مشمولان دیپلم و عادی به مراکز آموزشی تعیین شده اعزام می‌شوند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه این طرح شامل همه مشمولان متقاضی طرح سرباز معلم اعزامی اول تیرماه و اول شهریورماه سال‌جاری می‌شود، گفت: به تمامی مشمولان سرباز معلم ابلاغ می‌شود که خود را در تاریخ اعلام شده به معاونت وظیفه عمومی استان واقع در فرهنگیان فاز یک خیابان ناسیونال معرفی کنند.

این مسؤول به سومین مرحله معافیت جریمه مشمولان غایب نیز اشاره کرد و افزود: کسانی که تا پایان سال‌جاری پنج سال غیبت دارند شامل این طرح می‌شوند.

وی با اشاره به هماهنگی‌های لازم و آمادگی دفاتر پلیس +۱۰ برای ثبت‌نام از مشمولان غایب، افزود: مشمول این طرح می‌توانند به چند شیوه شامل پرداخت نقدی تمامی وجوه تعیین شده به صورت یک‌جا، پرداخت یک سوم وجه و واریز مابقی به صورت اقساط پس از معرفی به بانک و یا پرداخت یک سوم اقساط و دریافت مابقی به صورت وام اقدام کنند.

زندی جریمه برای افراد غایب را شامل زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، کاردانی ۲۰ میلیون، کارشناسی ۲۵ میلیون، کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون، رشته‌های دکترای غیر‌پزشکی ۳۵ میلیون، دکتری پزشکی ۴۰ میلیون و مقطع تخصص به بالا ۵۰ میلیون تومان عنوان کرد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: مشمولان با سابقه هشت سال غیبت به ازای هر سال ۱۰ درصد قیمت پایه جریمه می‌شوند و میزان تخفیف برای افراد متاهل نیز پنج درصد و به ازای هر فرزند هم پنج درصد است.