خانک ای ار

75 دانشجوی دکتری برای فرصت مطالعاتی به آلمان اعزام می شوند

حسین سالار آملی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه  کنکوری ارشد دکترا به نقل از ایرنا افزود: وزارت علوم با موسسه تبادلات آکادمیک آلمان تفاهمنامه ای را امضا کرده که بر اساس آن دانشجویان ایرانی دوره دکتری می توانند برای گذراندن دوره های 6 تا حداکثر 9 ماهه فرصت مطالعاتی با استفاده از بورس مشترک، به دانشگاه های آلمان اعزام شوند.
وی گفت: پس از برجام تعداد زیادی از تفاهمنامه ها با موضوعات و در زمینه های مختلف علمی، آموزشی، پژوهش و فناوری با کشورهای جهان منعقد شده است.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل افزود: اغلب تفاهمنامه هایی منعقده، در زمینه علمی، تبادل استاد و دانشجو و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک و استفاده دانشجویان و اساتید از فرصت های مطالعاتی بوده است.
وی ادامه داد: در برخی تفاهمنامه هایی که با کشورهای خارجی منعقد شده، علاوه بر دانشجویان، برای اساتید نیز فرصت های مطالعاتی 3 تا 6 ماه پیش بینی شده که از آن به فراخور تعهدات تفاهمنامه استفاده خواهند کرد.
سالار آملی یادآور شد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دوران پسابرجام برنامه ریزی جدی در راستای تبادلات علمی، تحقیقاتی و نوآوری با دانشگاه های اروپایی دارد.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با اشاره به توافق هسته ای ایران با گروه 1+5 و ابراز تمایل مراکز علمی جهان برای همکاری با دانشگاه های ایران گفت: فشردگی کنونی برنامه های علمی با سایر کشورها در هیچ دولتی سابقه نداشته است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای توسعه همکاری های علمی با آلمان در سال جاری، معاون وزیر آموزش و تحقیقات آلمان به همراه روسای انجمن ماکس پلانک و بنیاد تحقیقات آلمان (دی اف جی)، در شهریور ماه – سپتامبر 2016 – به ایران سفر خواهند کرد.

 

Source: irna.ir

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *