تاکید وزارت علوم بر جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، محمد حسین امید در مجمع مدیران کل امور اداری قوای سه گانه با اشاره به برنامه های دولت برای جذب 2 هزار دستیار ستادی از میان دانش آموختگان برتر دانشگاه ها گفت: دستگاه های اجرایی باید دقت کنند تا در فرآیند آزمون و استخدام، افراد برتر و نخبه به جمع نیروی انسانی این دستگاه ها اضافه شوند.
وی گفت: کشور ما با داشتن نزدیک به پنچ میلیون دانشجو و توسعه ای که پس از انقلاب اسلامی در گسترش آموزش عالی اتفاق افتاده است از کشورهای غنّی از لحاظ نیروی انسانی متخصص است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اظهار داشت: به دلیل بزرگی ساختاراداری دولت، استخدام نیروی جدید با محدویت رو به رو است بنابر این باید در همین مجوزهای محدود با تدوین فرآیندهایی موجب جذب کارآمدترین و با استعداد ترین افراد از جمعیت بزرگ دانش آموختگان فراهم شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ادامه این نشست، محمد قلی پور استاد رشته مدیریت دانشگاه تهران، در خصوص تدوین یک الگوی مناسب برای جایگاه بخش منابع انسانی در ساختار اداری سازمان ها و وضعیت موجود و وضعیت مطلوب اداری ، مطالبی را ارائه کرد.
گفتنی است در ادامه مجمع مدیران کل امور اداری قوای سه گانه، دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای و دستورالعمل جا به جایی اعتبار حقوق و مزایای نیروهای انتقالی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *