ثبت بیش از 4 هزار نفر در سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

به گزارش خبرنگار فرهنگی  کنکوری ارشد دکترا به نقل از ایرنا، طه هاشمی با اعلام این خبر افزود: از این تعداد 30 درصد متقاضیان براساس جدول همترازی اقدام کرده، 40 درصد شامل فاقدین شرایط، 725 مورد ایثارگران و خانواده شهدا و 610 نفر دارای شرایط ازدواج، فوت والدین و یا فرزند اعضای هیئت علمی هستند.
وی با اشاره به آیین نامه نقل و انتقال و مهمانی این دانشگاه گفت: فقط برای مواردی که در این آیین نامه اشاره شده، امکان انتقال و مهمانی دائم وجود دارد و به هیچ عنوان متقاضیان فاقد شرایط نمی توانند انتقال کامل داشته باشند.
سه هاشمی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص نقل و انتقال و مهمانی آیین نامه روشن و جامعی دارد که در دسترس همه واحدها قرار داشته و بر روی سایت واحدها نیز قرار دارد.
هاشمی گفت: در این آیین نامه تمامی موارد تعریف شده و نیازی به مراجعه به سازمان مرکزی نیست. همچنین بروشور داده نمایی نیز طراحی شده که در آدرس http://iau.ac.ir/Media/Image/1395/04/21/636038298449212980.jpg قابل دسترسی است.
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با اشاره به متقاضیان نقل و انتقال که فاقد شرایط تعریف شده هستند، گفت: این دسته از افراد ممکن است توضیحاتی برای درخواست خود داشته باشند که در کمیسیون موارد خاص به آنها رسیدگی و پاسخ داده می شود.
وی با اشاره به انتقال کامل دانشجویان خاطر نشان کرد: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی فرزندان اعضای هیئت علمی با شرایط تعریف شده و یا مواردی که در آیین نامه به آنها اشاره شده می توانند انتقال کامل داشته باشند و افراد فاقد شرایط به هیچ عنوان انتقال یا مهمانی دائم ندارند.
هاشمی با اشاره به نزدیک شدن زمان انتخاب رشته داوطلبان کنکور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در بخش مشاوره داوطلبان کلاس هایی را در واحدها برگزار می کند تا آنها براساس واقعیت های موجود اقدام به انتخاب رشته کنند.
وی افزود: دانشگاه آزاد به کمک آموزش و پرورش می تواند راهنمایی های علمی را در اختیار داوطلبان کنکور قرار دهد، همچنین به خانواده ها توصیه می شود فرزندان خود را تا حد امکان تحت فشار قرار ندهند تا آنها بتوانند آزادانه آینده خود را انتخاب کنند زیرا بسیاری از این دانشجویان با افت تحصیلی و مشروط شدن در دانشگاه مواجه می شوند.

 

Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *