معاون دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: تنها برای موارد مشخص شده در آیین نامه نقل و انتقال دانشگاه امکان انتقال و مهمانی دائم وجود دارد و متقاضیان فاقد شرایط نمی توانند انتقال کامل داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری کنکوری ارشد دکترا به نقل از مهر، طه هاشمی از ثبت نام ۴ هزار و ۸۹۰ نفر در سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۰ درصد متقاضیان براساس جدول همترازی اقدام کرده، ۴۰ درصد دیگر شامل فاقدین شرایط، ۷۲۵ مورد ایثارگران و خانواده شهدا و ۶۱۰ نفر دارای شرایط ازدواج، فوت والدین و یا فرزند اعضای هیات علمی هستند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص نقل و انتقال و مهمانی آیین نامه روشن و جامعی دارد که در دسترس تمامی واحدها قرار دارد که در این آیین نامه تمامی موارد، تعریف شده و نیازی به مراجعه به سازمان مرکزی نیست.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد با اشاره به متقاضیان نقل و انتقال که فاقد شرایط تعریف شده هستند، گفت: این دسته از افراد ممکن است توضیحاتی برای درخواست خود داشته باشند که در کمیسیون موارد خاص به آنها رسیدگی و پاسخ داده می شود.

هاشمی در خصوص انتقال کامل دانشجویان خاطرنشان کرد: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی فرزندان اعضای هیات علمی با شرایط تعریف شده و یا مواردی که در آیین نامه به آنها اشاره شده می توانند انتقال کامل داشته باشند و افراد فاقد شرایط به هیچ عنوان انتقال یا مهمانی دائم ندارند.

وی با اشاره به نزدیک شدن زمان انتخاب رشته داوطلبان کنکور افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در بخش مشاوره داوطلبان کلاس هایی را در واحدها برگزار می کند تا آنها براساس واقعیت های موجود اقدام به انتخاب رشته کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد تاکید کرد: این دانشگاه به کمک آموزش و پرورش می تواند می تواند راهنمایی های علمی را در اختیار داوطلبان کنکور قرار دهد، همچنین به خانواده ها توصیه می شود فرزندان خود را تا حد امکان تحت فشار قرار ندهند تا آنها بتوانند آزادانه آینده خود را انتخاب کنند چراکه بسیاری از این دانشجویان با افت تحصیلی و مشروط شدن در دانشگاه مواجه می شوند.