رئیس صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد: اعتبار لازم برای پرداخت دو برابری وام ودیعه مسکن متاهلی تامین شده است.
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری کنکوری ارشد دکترا به نقل از دانشجو، ذوالفقار یزدان مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: سال گذشته ۴۰۰۰ دانشجو وام ودیعه مسکن متاهلی دریافت کرده اند که مبلغ این وام برای دانشجویان در تهران ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، در کلان شهرها ۶ میلیون تومان و در سایر شهرها ۴ و نیم میلیون تومان بود.

وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته و افزایش درآمد، صندوق رفاه دانشجویان آمادگی دارد در صورت تصویب هیات امنا، سقف وام ودیعه مسکن متاهلی را تا دو برابر افزایش دهد به طوریکه دانشجویان در تهران ۱۵ میلیون تومان، دانشجویان در کلان شهرها ۱۲ وام میلیون تومان و در سایر شهرها ۷ میلیون تومان وام ودیعه مسکن متاهلی دریافت کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: برنامه ریزی لازم برای پرداخت دو برابری وام مذکور صورت گرفته است و مراحل نهایی را طی می کند و برای پرداخت در سال جاری تامین اعتبار لازم صورت گرفته است.

وی همچنین یادآورشد: در حال حاضر یک هزار و ۱۶ خوابگاه دولتی و ۳۲۰ خوابگاه غیر دولتی فعال هستند ولی با این وجود با کمبود فضای خوابگاهی مواجه هستیم.

یزدان مهر ادامه داد: سال گذشته با کمک رهنی که صندوق رفاه دانشجویان در اختیار دانشگاه‌ها قرار داد، حدود ۳ هزار و ۷۰۰ دانشجو توانستند اسکان یابند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: همچنین ۲۲ میلیارد تومان کمک هزینه تعمیر و تجهیز در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفت تا خوابگاه های خود را روبراه کنند.