خانک ای ار

مصمم به تبدیل فارغ التحصیلان دانشگاه ها به افراد کارآفرین هستیم

به گزارش  کنکوری ارشد دکترا به نقل از ایرنا، محمد فرهادی در خصوص اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها و برنامه های وزارت علوم برای آماده کردن دانشجویان در راستای ورود به بازار کار افزود: در سال های گذشته بیشتر بحث توسعه کمی را در آموزش عالی داشتیم و اکنون توجه به کیفیت و حرکت به سمت دانشگاه های کارآفرین و نسل سوم مدنظر است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی گفت: اکنون موضوع آمایش آموزش عالی مطرح است که بر اساس نیازهای اساسی کشور و مناطق، رشته های دانشگاهی توسعه یابند.
فرهادی با تاکید بر لزوم توسعه دوره های عملی در دانشگاه ها ادامه داد: همچنین تاسیس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری و ایجاد شرکت های دانش بنیان مدنظر است تا دانش و ایده به سمت تولید محصول سوق داده شود.
وزیر علوم گفت: جهت گیری دیگر این است که خصوصا رشته های تحصیلات تکمیلی همراه با اجرای پروژه و طرحی کاربردی باشد و نیازی از جامعه را حل کند.
وی با اشاره به بازنگری برخی رشته های دانشگاهی افزود: سال گذشته رشته هایی که بالای 10 سال قدمت داشتند به خصوص رشته های فنی مهندسی، کشاورزی و علوم پایه مورد بازنگری قرار گرفتند و جهت گیری به سمتی است که در این رشته ها کارهای عملی بیشتر دیده شود.

Source: irna.ir

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *