پاسخ سازمان سنجش به یک ادعا در باره فریدون:توصیه ای در کار نبوده است

به گزارش روز سه شنبه  کنکوری ارشد دکترا به نقل از ایرنا، سازمان سنجش در اطلاعیه ای از سوی ‘بخش آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1392’ خاطرنشان کرد: « ایشان (حسین فریدون) سال 1392 در آزمون دکتری نیمه متمرکز در مجموعه علوم سیاسی شرکت کرده و در مرحله تکمیل ظرفیت نسبت به انتخاب 5 کد رشته محل اقدام می کند.»
اطلاعیه می افزاید: « نامبرده در کد رشته محل 9626 رشته روابط بین الملل دوره شبانه دانشگاه گیلان در بین چند برابر معرفی شدگان برای انجام مصاحبه با استفاده از سهیمه ایثارگران در رتبه 2 (دو) به دلیل کسب حدنصاب سهمیه قرار می گیرد».
بر اساس این اطلاعیه، دانشگاه گیلان در اعلام نتایج ، فریدون را غایب مصاحبه معرفی می کند.
سازمان سنجش در ادامه توضیحات خود، اطلاعیه ‘بخش آزمون اختصاصی پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی’ را به این شرح منتشر کرده است: دانشگاه شهید بهشتی در سال 1392 بر اساس مجوزهای اخذ شده از وزارت علوم، نسبت به برگزاری آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو برای پردیس دانشگاهی (پرداخت هزینه تحصیل توسط دانشجو) اقدام می کند که در این خصوص ذکر نکات ذیل ضروری است.
آزمون های اختصاصی پس از اخذ مجوز دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری توسط دانشگاه ها انجام می شود و موسسات پذیرنده رأساً نسبت به انجام ثبت نام، برگزاری آزمون و اعلام نتایج اقدام می کنند.
سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان ‘ناظر’ درخصوص مجوز رشته ها، ظرفیت پذیرش، اعمال سهمیه های قانونی و سایر قوانین و مقررات در آزمون های اختصاصی عمل می کند.
انجام مصاحبه های پذیرش آزمون های اختصاصی در گروه های آموزشی دانشگاه ها همانند انجام مصاحبه در آزمون نیمه متمرکز صورت می پذیرد و نتایج مصاحبه توسط گروه های آموزشی به دانشگاه اعلام می شود.
نتایج آزمون های اختصاصی توسط دانشگاه به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام و این سازمان فقط نسبت بررسی ظرفیت ها و تعداد قبولی، سهمیه های قانونی و … که مصوب مراجع قانونی است، نسبت به ارسال آن به هیات مرکزی گزینش دانشجو برای انجام صلاحیت های قانونی اقدام می کند.
سازمان سنجش در جمع بندی توضیحات خود تصریح کرده است: « با توجه به موارد مذکور و به منظور تنویر افکار عمومی اعلام می شود که نامبرده طی درخواستی به سازمان سنجش آموزش کشور درخواست معرفی برای شرکت در آزمون اختصاصی پردیس خودگردان در دانشگاه شهید بهشتی را با توجه به معرفی اولیه و داشتن حدنصاب در دانشگاه گیلان می کند. این سازمان نیز نسبت به اعلام دارا بودن حدنصاب معرفی دوره شبانه دانشگاه گیلان به دانشگاه شهید بهشتی اقدام می کند و هیچگونه معرفی رسمی درخصوص ایشان برای ثبت نام و ادامه تحصیل در پردیس دانشگاهی صورت نمی پذیرد و اعلام می شود با توجه به سهمیه ایثارگری و وضعیت علمی نامبرده، آن دانشگاه می تواند از نتایج آزمون نیمه متمرکز استفاده نماید و ایشان اگر حداقل شرایط و ضوابط آن دانشگاه را کسب کند و از مرحله مصاحبه و ارزیابی علمی قبول شود، این سازمان با پذیرش نامبرده موافق است>»
سازمان سنجش خاطرنشان کرده است که این اجازه عمومیت داشته و همه دانشگاه های پذیرنده پردیس با توجه به کمی اقبال داوطلبان می توانند برای پذیرش از نتایج آزمون دکتری نیمه متمرکز استفاده کنند.
سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرده است: «بنابر توضیحات فوق، پذیرش ایشان (حسین فریدون) بر اساس نمره آزمون نیمه متمرکز دکتری اعلام شده از سوی سازمان سنجش به دانشگاه و سهمیه ایثارگری و ارزیابی علمی توسط دانشگاه انجام شده و این سازمان آماده ارائه هرگونه اطلاعات مربوط به سوابق آزمون نامبرده به دانشگاه بوده و هست و خبر خبرگزاری تسنیم را به صورت رسمی پیگیری خواهد کرد.»
خبرگزاری مذکور با انتشار خبری مدعی شده بود که تحصیل حسین فریدون در پردیس دانشگاه شهید بهشتی به توصیه سازمان سنجش آموزش کشور صورت گرفته است.

Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *