خانک ای ار

دانشگاه جامع علمی کاربردی از وظایف خود دور شده است

به گزارش  کنکوری ارشد دکترا به نقل از ایرنا، محمدحسین امید در سی ونهمین گردهمایی روسای واحدهای استانی دانشگاه افزود: در برنامه ششم توسعه کشور برای دانشگاه جامع علمی کاربردی نقش پررنگی دیده شده، بخصوص اینکه اکنون در دوره های نظری مشکلات زیادی در کشور داریم.
وی گفت: اکنون تلاش بر این است که دانشگاه های نظری به سمت نسل سوم شدن پیش رفته و شغل محور شوند.
امید ادامه داد: در حالیکه اکنون جمعیت دانشجویی کشور رو به کاهش است، رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی نه تنها کاهش پیدا نکرده است.
وی خاطرنشان کرد: در شرایط اقتصادی جدید کشور که نیروهای مهارت آموخته در اولویت قرار گرفته اند، برنامه دولت بر توسعه این دانشگاه است.
امید افزود: در راستای برنامه ها و سیاست های کلان وزارت علوم در بازنگری رشته های تحصیلی این دانشگاه حدود 14 درصد از رشته هایی که منطبق با رسالت دانشگاه نبوده اند حذف شده و این یک رویکرد منطقی است، اما اکنون دانشگاه با ظرفیت کامل به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، وی ادامه داد: بحث گفتمان سازی بسیار مورد توجه بنده است و انتظاری که از واحدهای استانی دارم ترغیب فرهنگ مهارتی در سطوح دانش آموزی کشور است.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: در راستای سیاست های کلان دانشگاه و نظارت های انجام گرفته، چنانچه هر کدام از مراکز آموزشی ضوابط آموزشی را رعایت نکرده و تمکین به قانون نکنند مشمول قوانین نظارتی خواهند شد. در دانشگاه باید پاسخگوی خانواده های دانشجویان باشیم.

 

Source: irna.ir

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *