اعزام دانشگاهیان به عتبات از فردا

محمد زارع روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا افزود: در مجموع طی این بازه زمانی، حدود 17 هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.
وی گفت: زمان تحویل مدارک به رابطین و واریز هزینه سفر، حدود یک ماه قبل از اعزام با پیامک و یا در سامانه برای هر کاروان به طور مجزا اعلام خواهد شد.
معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات افزود: با افزایش ظرفیت اعزام دانشگاهیان، حدود 17 هزار نفر در پانزدهمین دوره به عتبات اعزام می شوند که فردا نخستین کاروان از استان مازنداران به این سفر معنوی خواهد رفت.
وی ادامه داد: اغلب کلاس های آموزشی برای سفر به عتبات برای دانشگاهیان در استان ها برگزار و بسته های فرهنگی نیز به افراد ارسال شده است.
زارع درمورد تعداد اعزام کاروان ها در طول روز نیز گفت: روزانه دو کاروان به شکل هوایی و یک کاروان به صورت زمینی عازم کربلای معلی می شوند.
وی در مورد اعتبار گذرنامه زائران یادآور شد: گذرنامه دانشگاهیان باید حداقل شش ماه از زمان اعزام اعتبار داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: در صورتیکه دانشجویی از قبل گذرنامه داشته باشد باید از اعتبار آن اطمینان حاصل کند و در صورت نبود اعتبار شخصا نسبت به تعویض آن اقدام کرده و طبق زمان بندی مشخص، به دفاتر شورای استانی عمره وعتبات دانشگاهیان در استان های مربوطه تحویل دهد.
زارع گفت: دانشجویان مشمول که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند باید بعد از تحویل (تعهد نامه محضری) به دفاتر ستاد در استان تحصیل خود، منتظر صدور مجوز خروج از کشور باشند.
معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات تصریح کرد: پس از صدور مجوز خروج از کشور توسط سازمان نظام وظیفه، از طریق دفاتر ستاد به زائران اطلاع رسانی خواهد شد و بعد از آن زائران باید با داشتن مجوز خروج از کشور به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و نسبت به تهیه گذرنامه اقدام کنند.

 

 
Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *