بازدید هیات عالی رتبه دانشگاه چینی از دانشگاه تهران

به گزارش ایرنا، در این دیدار برنامه های جاری موسسه کنفسیوس شامل تبادل استاد و دانشجو، اعطای بورسیه تحصیلی متقابل در مقاطع تحصیلات تکمیلی، گسترش زبان فارسی و چینی با همکاری دو دانشگاه و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی، برگزاری تورهای علمی و آموزشی، برگزاری سمینارهای مشترک تخصصی و فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین این هیات از دانشکده های زبان ها و ادبیات خارجی و مطالعات جهان بازدید و با روسای دانشکده ها در زمینه انتشارات مقالات و همکاری های مشترک به تبادل نظر پرداختند.
دانشگاه یوننان در جنوب غربی چین واقع است و در فهرست دانشگاه های برتر چین قرار دارد و از سال 2007 میلادی با دانشگاه تهران همکاری علمی و آموزشی خود را آغاز کرده است.
اکنون همکاری های علمی میان دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی با این دانشگاه در ارتباط با «موسسه کنفسیوس» که کار آموزش و توسعه زبان و فرهنگ چینی و نیز برگزاری آزمون زبان چینی را بر عهده دارد، برقرار است.

** سرپرست دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم منصوب شد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سرپرست دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حکم معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم منصوب شد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در حکمی حسن میرزابزرگ را به سرپرستی دفتر برنامه و بودجه و تشکیلات وزارت علوم منصوب کرد.

** برگزاری دوره دکترا مشترک دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه فناوری دلفت
دانشکده مدیریت، علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری دانشگاه دلفت هلند(Delft University of Technology)یکی از دانشگاه های برتر دنیا دوره مشترک دکتری مدیریت انرژی در نیم سال اول تحصیلی 96-95 برگزار می کند.
پس از بررسی اولیه سوابق تحصیلی داوطلبان (که مشخصات خود را در بازه زمانی تعیین شده در سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه وارد کرده­اند)، با توجه به وضعیت داوطلبان به مصاحبه تخصصی دعوت می شوند.
مرحله اول بر اساس سوابق آموزشی داوطلب و امتیازدهی به آنها انجام می­ شود؛ شاخص­ های اصلی کیفیت و رده دانشگاه های مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، معدل مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، مدت دوره تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد، مدرک معتبر زبان انگلیسی و رتبه المپیادهای کشوری دانشجویی داوطلب است.
تمامی دعوت شدگان به مصاحبه تخصصی باید از سوم تا چهارم شهریور ماه برای انجام مصاحبه به دانشکده مدیریت، علم و فناوری مراجعه کنند.


 

Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *