موافقت وزارت علوم با 85 درصد کد رشته محل های پیشنهادی دانشگاه جامع علمی کاربردی

به گزارش روز شنبه کنکوری ارشد دکترا به نقل از ایرنا، محمد حسین امید افزود: این تعداد کد رشته محل ها ، ظرفیت پذیرش بیش از هفتصد هزار دانشجو را فراهم می کند.
وی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی در چارچوب اساسنامه، راهبردهای کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به فعالیت خود ادامه می دهد و در تمامی رشته های مصوب که در راستای مأموریتهای تعیین و بر اساس نیازسنجی شغلی تدوین شده اند، چنانچه دارای متقاضی باشند، دانشجو می پذیرد.
وی همچنین در خصوص ضرورت توسعه رشته های مهارتی اظهار کرد: تاکنون اولویت وزیران محترم علوم در دولت تدبیر و امید، به ویژه دکتر فرهادی بر حمایت، تقویت و توسعه دانشگاه جامع علمی کاربردی بوده و این روند اکنون با قوت بیشتری ادامه دارد و در لایحه برنامه ششم توسعه کشور برای این دانشگاه نقش پررنگی در نظر گرفته شده است.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: گرچه جمعیت دانشجویی کشور رو به کاهش است، اما به دلیل رسالت و مأموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی، تعداد دانشجویان این دانشگاه نه تنها کاهش پیدا نخواهد کرد، بلکه در شرایط توسعه اقتصادی جدید کشور پس از برجام که نیروهای مهارت آموخته بیشتری مورد نیاز است، جمعیت دانشجویی این دانشگاه افزایش خواهد داشت.
امید در زمینه کاهش رشته های دانشگاهی گفت: در راستای برنامه ها و سیاست های کلان وزارت علوم، در بازنگری رشته های تحصیلی پیشنهادی مراکز این دانشگاه، تنها حدود 14 درصد از کد رشته محل هایی که منطبق با رسالت دانشگاه نبوده اند، حذف شده اند که این امر یک رویکرد منطقی بوده و در سال های آتی با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، امید درباره ضرورت نظارت بر اجرای صحیح آموزش های مهارتی افزود: مأموریت این دانشگاه تربیت دانشجو در رشته های نظری نبوده و قرار نیست دانش آموختگان این دانشگاه بدون کسب مهارت های لازم به خیل عظیم دانش آموختگان فاقد شغل در جامعه بپیوندند.
وی تاکید کرد: با توجه به این موضوع دانشگاه در سال تحصیلی آینده ضمن به حداقل رساندن رشته های غیر مهارتی، با انجام نظارت های دقیق تر، با مراکزی که خارج از چارچوب های کیفی ابلاغی از سوی دانشگاه عمل کنند و ضوابط آموزشی را رعایت نکنند، مطابق مقررات رفتار خواهد شد.

Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *