مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا ۸ صبح امروز ۶۷ هزار نفر برای شرکت در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی و بیش از ۴۰ هزار نفر برای شرکت در آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی ثبت‌نام کرده‌اند.

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری کنکوری ارشد دکترا به نقل از فارس،‌ گفت: سومین آزمون مشترک استخدامی فراگیر ۱۲ دستگاه اجرایی و ۶۸ دانشگاه از مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی زیرمجموعه‌های وزارت بهداشت در روز جمعه ۱۹ شهریور ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: دفترچه راهنمای این آزمون بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان برای شرکت در آزمون دانشگاه‌های علوم پزشکی تا چهارشنبه ۶ مرداد و برای شرکت در آزمون ۱۲ دستگاه اجرایی تا پنج‌شنبه ۷ مرداد ماه فرصت دارند تا به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه کرده و با مطالعه کامل دفترچه راهنما ثبت‌نام کنند.

توکلی ادامه داد: تا ۸ صبح امروز برای شرکت در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی ۶۷ هزار نفر و برای شرکت در آزمون دانشگاه‌های علوم پزشکی ۴۰ هزار و ۲۵۶ نفر ثبت‌نام کردند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با سوال داوطلبان این آزمون مبنی بر مدرک تحصیلی و معدل داوطلبان اظهار داشت: برای شرکت در این آزمون هر دستگاه مقطع خاص و معدل خاصی را برای داوطلبان در نظر گرفته که این شرایط به طور کامل در دفترچه راهنما ذکر شده و داوطلبان در صورتی که دفترچه را به صورت کامل مطالعه کنند برای ثبت‌نام مشکلی ندارند.

توکلی در پاسخ به این سوال که آیا داوطلبان می‌توانند برای شرکت در هر دو آزمون ثبت‌نام کنند یا خیر، گفت: با توجه به اینکه آزمون هر دو بخش دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌های علوم پزشکی همزمان است داوطلبان نمی‌توانند در هر دو آزمون ثبت‌نام کنند، البته شرایط در نظر گرفته شده دستگاه‌ها در هر آزمون متفاوت است.