مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف از حمایت ۳۳ میلیارد تومانی این صندوق از طرح‌های پژوهشی در حوزه‌هایی همچون زیست‌فناوری، آی تی، دارو و … تا پایان سال ۹۴ خبر داد.

سید مهدی سادات رسول در گفت‌وگو با کنکوری ارشد دکترا به نقل از ایسنا، تعداد پروژه‌های تحت پوشش صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف از سال ۸۸ تاکنون را ۲۷۰ فقره اعلام و اظهار کرد: تا پایان سال گذشته، ۳۳ میلیارد تومان هزینه صرف حمایت از طرح‌های پژوهشی شده که این طرح‌ها در حوزه‌هایی همچون زیست فناوری، آی تی، دارو و … بوده است.

سادات رسول با اشاره به اینکه صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه شریف بخشی از اکوسیستم کارآفرینی دانشگاه است، سرمایه ثبتی صندوق را سه میلیاردو ۸۵۰ میلیون تومان عنوان کرد.

وی افزود: صندوق پژوهش و فناوری با فعالیت‌هایی همچون اعطای تسهیلات از منابع بانک توسعه صادرات با نرخ‌های ۱۵ و ۱۸ درصد،‌ عاملیت ارزیابی صندوق نوآوری (با تسهیلات ۱۱ درصد) و مشارکت و صدور ضمانت‌نامه به ارائه خدمات و تسهیلات می‌پردازد.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه شریف، مسائل حقوقی و مالیاتی را از جمله مشکلات این صندوق عنوان و تصریح کرد: برخلاف بانک‌ها و لیزینگ‌ها که معاف از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هستند، صندوق‌ها باید مبلغی را به عنوان مالیات بر ارزش افزوده به سازمان‌های مالیاتی پرداخت کنند که این مساله می‌تواند صندوق‌ها را در ارائه خدمات بیشتر محدود کند.