رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری گفت: سوابق تحصیلی برای بیش از ۹۰ درصد داوطلبان تنها در حد ۲ نمره است.
دکتر محمدحسین پورکاظمی در گفتگو با  کنکوری ارشد دکترا به نقل از خبرنگار مهر افزود: ۶ هزار و ۷۹۰ نفر از میان داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی مجاز به انتخاب رشته هستند و می توانند از امروز دفترچه انتخاب رشته را از سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی دریافت کنند.

وی افزود: دفترچه انتخاب رشته چهل و سومین آزمون دستیاری پزشکی امروز بر روی سایت مرکز سنجش منتشر می شود و داوطلبان می توانند با مطالعه آن از میزان ظرفیت دانشگاه ها و چگونگی انتخاب رشته مطلع شوند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت یادآور شد: ظرفیت پذیرش در چهل و سومین دوره پذیرش دستیاری پزشکی ۳ هزار و ۳۰۰ نفر است.

وی با اشاره به میزان تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون دستیاری گفت: سوابق تحصیلی در همه آزمون ها مانند آزمون دکتری، کارشناسی ارشد و سایر آزمون های کشوری تاثیر دارد. درباره آزمون دستیاری نیز این موضوع از دو سال پیش اطلاع رسانی شده بود که امسال نیز این تاثیر به صورت مثبت اعمال می شود.

پورکاظمی خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی هایی که از سوی مرکز سنجش صورت گرفت تنها بر روی کمتر از ۸۰۰ نفر تاثیر مثبت دارد و در حدود بیش از ۹۰ درصد داوطلبان حداکثر نمره ای که بر نمره آنها اثر می گذارد ۲ نمره است. بنابراین داوطلبان از بابت تغییرات نمرات خود نگرانی نداشته باشند.