رئیس دانشگاه آزاداسلامی گفت: تمام دانشجویان ایثارگر ممتاز مشغول به تحصیل در این دانشگاه به عنوان هیئت علمی جذب می شوند که تاکنون تعداد این افراد ۱۵۷نفر بوده است.

به گزارش  کنکوری ارشد دکترا به نقل از خبرنگار مهر، حمید میرزاده در دومین جلسه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد، با بیان اینکه توجه به خانواده های شاهد و ایثارگر از جمله برنامه های اصلی دانشگاه آزاد است، گفت: دانشگاه آزاد پذیرای ۷۳ درصد خانواده شهدا و ایثار گر است و ۱۱۷هزار نفر از جامعه هدف ما را تشکیل می دهند.

وی افزود: ۱۰۰هزار نفر از جامعه هدف «ب» ما نیز از این جامعه هستند که تسهیلاتی از جمله تخفیف شهریه را برایشان در نظر گرفته ایم.

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به تعهد این دانشگاه در خصوص استخدام بخشی از جامعه ایثارگران گفت: تعهد کردیم که در صورت تمایل تمام دانشجویان ایثارگر ممتاز مشغول به تحصیل در این دانشگاه به عنوان هیئت علمی جذب شوند که تا کنون تعداد این افراد ۱۵۷ نفر است که کار استخدام ۴۷نفر ازآنان انجام شده است.

میرزاده افزود: طبق قانون موظفیم ۲۰درصد از اعضای هئیت علمی و ۲۵درصد از کارمندان خود را از جامعه ایثارگری جذب کنیم که تا کنون ۲۲۱۴کارمند و۵۶۰نفر از این افراد جذب دانشگاه آزاداسلامی شدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به درنظر گرفتن اولویت های خاص برای خانواده شهدا و ایثارگران،اظهار داشت: در سامانه پذیرش هیئت علمی اولویت خاصی برای خانواده های شهدا و ایثارگر در نظر گرفته ایم.

وی افزود: به غیر از آمار اعلام شده کار استخدام ۱۷۴ نفر از خانواده شهدا و ایثاگر ان طبق فراخوان انجام شده در سال ۹۴رو به اتمام است و این تعداد با آغاز سال تحصیلی می توانند فعالیت خود در دانشگاه را آغاز کنند.

۴۶ شهید مدافع حرم عضو جامعه دانشگاه آزاد اسلامی بودند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه ۴۶شهید مدافع حرم عضو جامعه دانشگاه آزاد اسلامی هستند، گفت: ۴۹طرح یادمان شهدا در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد ساخته شده است که این تعداد تاپایان سال به ۸۷ یادمان می رسد.

میرزاده بحث اشتغال ایثارگران بعد از فارغ التحصیلی را یکی از دغدغه های دانشگاه آزاد عنوان کرد و افزود: تشکیل کارگروه ایجاد شرکت های دانش بنیان را در دستور کار قرار خواهیم داد.