کاهش نیاز دانشگاه خوارزمی به بورسیه دانشجویان دکتری

کاهش نیاز دانشگاه خوارزمی به بورسیه دانشجویان

سرپرست دانشگاه خوارزمی گفت: با توجه به اینکه حدود ۳۰ هزار داوطلب برای عضویت در هیئت علمی وجود دارد دیگر دانشگاه ها به بورسیه دانشجویان نیاز کمتری دارند و این به دلیل حجم بالای فارغ التحصیلان مقطع دکتری است.

محمدعلی سبحان اللهی، سرپرست دانشگاه خوارزمی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص آئین نامه اختیارات بورس این دانشگاه گفت: ما تاکنون بورس دانشجویی در داخل و خارج از کشور داشتیم و نیازهای خود را به وزارت علوم اعلام کردیم و همان طور که می دانید این اختیارات به دانشگاه ها واگذار شده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا برنامه ای برای تدوین آئین نامه اختیارات بورس دارید گفت: بحثی که مطرح است نیازهای ما با بورسیه دانشجویان است که از دانشکده های مختلف نیازهای خود را به وزارت علوم اعلام می کنیم و تعدادی از دانشجویان را به عنوان دانشجوی بورسیه انتخاب می کنیم.

سرپرست دانشگاه خوارزمی در ادامه بیان داشت: اغلب در رشته هایی که متقاضی جهت استخدام کم داریم اعلام نیاز داشتیم والا با توجه به تعداد فارغ التحصیلان در مقطع دکتری خیلی نیاز به بورس احساس نمی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حدود ۳۰ هزار داوطلب برای عضویت در هیئت علمی وجود دارد دیگر دانشگاه ها به بورسیه دانشجویان نیاز کمتری دارند و این به دلیل حجم بالای فارغ التحصیلان مقطع دکتری است.

+افزایش ظرفیت برای بورسیه دانشجویان به خارج وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما