باید روحیه دانشجویان انقلابی و ارزشی در دانشگاه ها حفظ شود

به گزارش روز یکشنبه کنکوری ارشد دکتری به نقل از ایرنا، نشست مسئولان استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور با حضور رئیس و معاونین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و مسئولان استانی این نهاد در دفتر مرکزی نهاد برگزار شد.
وی افزود: اگر بخواهیم در روایات و اشاره های قرآنی کلید واژه ها و کلماتی مانند «افضل» و «احسن» وجود دارد که احسن اعمال یکی از این عبارات قرآنی است. در نهج البلاغه هم در خصوص افضل اعمال آمده است: « افضل ما اطهرت نفسک علیک» یعنی« افضل اعمال آن اعمالی است که در انجام آن به نفست فشار آورده شود».
محمدیان ادامه داد: اگر تمام کارهایی که ما انجام می دهیم کارهای خوشایند ما باشد، معلوم نیست چیزی گیر ما بیاید و هر چه کار سخت را دنبال کنیم، از انجام آن کار بیشتر عاید ما می شود.
وی افزود: عمار یاسر از یاران خوب امام علی (ع) در بین اعمال آنکه سخت بود را انتخاب می کرد تا نفس را وادار کند برخلاف آسایش که خواسته نفس است کار انجام دهد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به روایتی دیگر در هر چه بهتر انجام شدن کارها افزود: در روایتی از ائمه اطهار (ع) آمده است که اگر دوست دارید افضل اعمال را به جا آوری، حق خدا را بزرگ بشمار؛ مبادا نعمت های او را در مسیر معصیت به کار گیری و مبادا مغرور به حلم خدا شوی. روزمرگی آسیب بزرگی است و تأکید زیادی که به مجالس ذکر شده است برای این است که از روزمرگی به دور باشیم.
محمدیان در ادامه با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری از دانشگاه ها و آمادگی مسئولان دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های سراسر کشور افزود: دفاتر نهاد باید با در نظر داشتن این مطالبات و شناسایی نقاط ضعف و قوت خویش، کارها را با عمق بیشتر انجام دهند. این نگاه عمیق بتدریج منجر به این خواهد شد که از تمام ظرفیت های دانشگاه ها در پیگیری مطالبات بخوبی استفاده شود. اولویت سنجی در برنامه ها موجب می شود که دانشگاه ها در حوزه گوناگون فرهنگی و دینی رشد بیشتری داشته باشند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از نیروهای ارزشی و انقلابی در دانشگاه ها افزود: باید روحیه دانشجویان انقلابی و ارزشی در دانشگاه ها حفظ شود.
وی افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری که در ماه مبارک رمضان به آن اشاره داشته اند باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و در طول سال تحصیلی باید از آن استفاده کرد چرا که خیلی ها منتظر شروع کار از سوی ما هستند. لذا محورهای صحبت های مقام معظم رهبری از اولیت کارهای ماست.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، وی ادامه داد در خصوص فضای مجازی که در سخنان مقام معظم رهبری چندین بار به آن تأکید شده است، گفت: در آمارها درصد زیادی از مردم در فضای مجازی حضور دارند اما این آمار در دانشگاه ها بالاتر است که دارند با این فضا زندگی می کنند؛ بنابراین نمی توان نسبت به آن بی تفاوت بود و باید به آن توجه ویژه ای کرد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها همچنین به برخی سخنان که در فضای رسانه ای منتشر می شود که اصلا در اولویت کشور نیست اشاره و تأکید کرد: ما باید مراقب باشیم که درگیر برخی از حرف ها که در رسانه ها به چشم می خورد نشویم چرا که برخی این موضوعات موضوعات فرعی است و مشکلات کنونی جامعه اینها نیست.
گفتنی است در این نشست مسئولان استانی دفاتر طی گزارشی از عملکرد استان خود به بحث و بررسی در خصوص نحوه عملکرد دفاتر در سال تحصیلی جدید پرداختند.

Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *