اعطای۳میلیارد بن کتاب به دانشجویان دانشگاه آزاد

دانشگاه ازاد اسلامی

هیات رئیسه دانشگاه آزاد بنا به پیشنهاد معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه مصوب کرد مبلغ ۳ میلیارد تومان برای بن های دانشجویی خرید کتاب در نظر گرفته شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، یکصد و چهل و چهارمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر میرزاده و با حضور اعضا برگزار شد.
میرزاده با اشاره به مشکلات واحد امارات ، از هیأت رئیسه خواست که برای مشکلاتی که واحدهای برون مرزی دانشگاه بالاخص واحد امارات دارند، با هم اندیشی راه حل هایی ارائه دهند.
در این جلسه دکتر عباسپور گزارشی در خصوص وضعیت واحد علوم و تحقیقات ارائه داد و مقرر شد موضوع استفاده از ظرفیت هیات علمی این واحد در واحدهای دیگر و مسائل مرتبط با توسعه کیفی در کمیسیون تخصصی شماره یک هیات رئیسه مطرح شود.
همچنین مقرر شد ساختمان آموزشی در دست احداث این واحد حداکثر ظرف مدت یک ماه به بهره برداری برسد.
کشاورزی رئیس واحد الکترونیک دانشگاه آزاد نیز گزارشی از فعالیت های این واحد ارائه داد و مقرر شد با این واحد برای اجرای مصوبات و برنامه های ارائه شده، همکاری لازم و جدی صورت گیرد و پیشنهادات و درخواست های واحد با اولویت بررسی شود.
همچنین برای پذیرش دانشجو در رشته مطالعات خانواده نظیر بهداشت کودک، آئین همسرداری و … در مقاطع مختلف با هماهنگی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی برنامه ریزی شود.
در این جلسه گزارش کمیسیون شماره ۳ هیأت رئیسه توسط دکتر احسانی ارائه و مقرر شد موضوعات مرتبط با کارکنان واحد الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی، در شورای اداری مالی سازمان مطرح و تصمیمات لازم اخذ شود.
همچنین نامه معاونت پزشکی دانشگاه درخصوص آزمون صلاحیت بالینی پایان دوره پزشکی عمومی از داوطلبان در آزمون ورودی دستیاری سال ۱۳۹۵ مطرح و تصمیمات لازم اخذ شد.
در این جلسه مصوب شد درخصوص نظارت و ارزیابی واحدهای دانشگاه و نیز بازنگری سرفصل های دروس مختلف، برنامه ریزی های لازم انجام شود.
همچنین مقرر شد در خصوص رشته محل های مورد نیاز واحد امارات بررسی لازم صورت گیرد و خدمات پزشکی از جمله دندانپزشکی در این واحد توسعه یابد و اعطای وام به کارکنان و اعضای هیات علمی این واحد نیز در دستور بررسی قرار گیرد.
همچنین گزارش کمیسیون شماره ۲ هیات رئیسه توسط دکتر طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در خصوص برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال ۱۳۹۵ عنوان شد.
جمع بندی پیشنهادهای ارائه شده در خصوص طرح ایجاد مراکز دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مطرح و مقرر شد فضای سالن دانشگاه در نمایشگاه کتاب از ۷۰۰ متر در سال گذشته به ۲۰۰۰ متر افزایش یابد و به صورت استانی تقسیم بندی شود.
در این جلسه بنا به پیشنهاد معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه مقرر شد مبلغ ۳ میلیارد تومان برای بن های دانشجویی خرید کتاب در نظر گرفته شود. همچنین بودجه ای برای تجهیز کتابخانه های خوابگاه ها از محل بودجه فرهنگی تخصیص و به خرید کتاب های متناسب فرهنگی و اجتماعی تعلق گیرد.
در این جلسه همچنین تصویب شد در سالن دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه بین المللی کتاب، غرفه حفظ و توسعه زبان و ادبیات فارسی توسط معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه برپا شود.
منبع: مهر

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما