فهرست کد رشته های دانشگاه علم و فرهنگ اعلام شد

فهرست کد رشته های دانشگاه علم و فرهنگ اعلام شد

به گزارش ایرنا، شرایط تحصیل در دانشگاه علم و فرهنگ تابع شرایط و ضوابط خاص بوده و تلاش شده مقررات و ضوابط آموزشی با بالاترین کیفیت و کمیت اجرا شود. این دانشگاه در سال 1394 برابر نظام ارزیابی «آی اس سی» – ISC – رتبه یک را در بین دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و رتبه 52 در بین دانشگاه های دولتی و غیردولتی جامع کشور کسب کرده است.
براساس هماهنگی و تفاهمنامه های منعقده و در دست اقدام با تعدادی از دانشگاه های معتبر خارجی نظیر «وارویک» – WARWIK – و «ناتینگهام» –
NOTTINGHAM – انگلستان، «یو پی ام» – UPM – و «یو اس ام» – USM – مالزی و «موناش» – MONASH – استرالیا دانشجویان در صورت احراز شرایط علمی و پژوهشی لازم و تایید اساتید راهنما و تصویب گروه های آموزشی امکان گذراندن بخشی از تحصیل خود را در این دانشگاه ها خواهند داشت.

** تسهیلات مالی دانشگاه علم و فرهنگ برای دانشجویان

براساس این گزارش، از کلیه دانشجویان قبل از ثبت نام قطعی در دانشگاه، امتحان تعیین سطح زبان انگلیسی به عمل می آید.
داوطلبان ممتاز آزمون سراسری سهمیه منطقه یک در گروه آموزشی هنر با رتبه ای کمتر از 50 و در سایر گروه های آموزشی دارای رتبه کمتر 300 که دانشگاه علم و فرهنگ را انتخاب نمایند از مزیت تحصیل رایگان و همچنین داوطلبان گروه آموزشی هنر دارای رتبه 51 تا 200 و در سایر گروه های آموزشی با رتبه 300 تا 700 از 50 درصد تخفیف شهریه ثابت در طول مدت تحصیل بهره مند می شوند.
همچنین براساس مصوبه هیات امنای دانشگاه، به دانشجویان ممتاز و رتبه اول تا سوم در هر نیم سال تحصیلی تخفیف در شهریه تعلق خواهد گرفت.
دانشجویان این دانشگاه از مزایای وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و نیز از تسهیلات صندوق قرض الحسنه دانشجویان ایران (وام ازدواج، وام های عادی، ضروری و اضطراری) در صورت تخصیص اعتبار برخوردار خواهند شد. با تعدادی از بانک ها برای اخذ تسهیلات شهریه با شرایط خاص مذاکره شده و امکان بهره مندی از وام شهریه برای دانشجویان فراهم است.
به دانشجویانی که در مسابقات علمی و فرهنگی و یا ورزشی دانشگاه ها و موسسات آموزشی عالی مقام های اول تا سوم را کسب نمایند تخفیف در شهریه برابر ضوابط و مقررات تعلق خواهد گرفت و دانشجویان این دانشگاه به تناسب رشته تحصیلی، علاقه و توانمندی در طول تحصیل با پژوهشکده ها، پژوهشگاه ها و مراکز علمی جهاد دانشگاهی مرتبط بوده و پس از فراغت از تحصیل جهت همکاری با مراکز یادشده از اولویت برخوردار خواهد بود.
این دانشگاه هیچگونه تعهدی در قبال تامین خوابگاه ندارد اما تلاش خود را جهت اسکان دانشجویان در خوابگاه های خصوصی معتبر و مورد تایید خواهد داشت.

** فهرست رشته های با آزمون دانشگاه علم و فرهنگ
کدرشته های باآزمون دانشگاه علم و فرهنگ در گروه آزمایشی علوم ریاضی شامل آمار و سنجش آموزشی، آمار و کاربردها، معماری داخلی، مهندسی ایمنی، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی معماری، مهندسی مکانیک، با ظرفیت پذیرش 60 نفر در نیمسال نخست تحصیلی و رشته های حسابداری، روانشناسی، مدیریت بازرگانی، میدریت جهانگردی، مدیریت صنعتی و مدیریت فرهنگی هنری با ظرفیت پذیرش شش نفر در نیمسال نخست تحصیلی می شود.
براساس این گزارش، کدرشته های با آزمون دانشگاه علم و فرهنگ در گروه آزمایشی علوم انسانی، حقوق با ظرفیت پذیرش 60 نفر و کدرشته محل های حسابداری، روان شناسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت جهانگردی، مدیریت صنعتی و مدیریت فرهنگی هنری با ظرفیت پذیرش 36 نفر برای هر کدرشته است و کدرشته های با آزمون این دانشگاه در گروه آزمایشی علوم تجربی شامل حسابداری، روانشناسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت جهانگردی، مدیریت صنعتی و مدیریت فرهنگی و هنری با ظرفیت پذیرش 18 نفر برای هر کدرشته محل در نیمسال نخست تحصیلی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم فرهنگ، کدرشته محل های با آزمون گروه آزمایشی هنر در دانشگاه علم و فرهنگ شامل ارتباط تصویری، طراحی پارچه، طراحی لباس، نقاشی و هنر اسلامی با ظرفیت پذیرش 60 نفر برای هر کدرشته محل در نیمسال نخست تحصیلی می شود.

Source: irna.ir

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *