خانک ای ار

پشت‌ کنکوری‌های حاضر در کتابخانه ملی از نخبگان هستند

پشت‌ کنکوری‌های حاضر در کتابخانه ملی از نخبگان هستند

به گزارش روز دوشنبه کنکوری ارشد دکترا از سازمان اسناد و کتابخانه ملی، رضا شهرابی درباره برخی اعتراض ها نسبت به تخصیص کتابخانه و فضای قرائت خانه در شیفت صبح و شب به برخی داوطلبان کنکور سراسری جهت مطالعه پاسخ داد.
وی اظهار کرد: این موضوع را تا حدی قبول داریم،‌ البته این فضا به داوطلبان کنکور و یا به اصطلاح پشت‌کنکوری ها تخصیص نیافته،‌ طبق آمار سه ماهه نخست سال 95 و مشخصا از تاریخ اول فروردین تا 25 خردادماه، فقط 36 نفر با داشتن مدرک زیر دیپلم به عضویت کتابخانه درآمده اند.
شهرابی ادامه داد: حضور 36 نفر در برابر ثبت نام روزانه 150 نفر با مدارک بالا رقم زیادی نیست، هرچند دلایلی برای این عملکرد وجود دارد.
مدیر کل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به دلایل ثبت نام از 36 نفر عضو زیردیپلم در این کتابخانه تاکید کرد: این تعداد را طبق آئین نامه برجستگان المپیادها ثبت‌نام کردیم، بر اساس یکی از بندهای این آئین نامه، معرفی شدگان بنیاد نخبگان که در مقطع دیپلم و یا پیش دانشگاهی هستند، می‌توانند به عضویت کتابخانه درآیند.
وی تصریح کرد: این افراد حداکثر تا 20 روز دیگر در کتابخانه خواهند بود اما همین حضور و همزمانی آن با امتحانات دانشجویان سبب گلایه‌هایی شده است.

 

Source: irna.ir

کانال پل کنکوری ارشد دکترا
مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *